ISSN 2544-9583STEREOTYPY - nowy dział w naszym miesięczniku

Pomysł uruchomienia osobnego wątku tematycznego naszego miesięcznika podrzuciła nam Agnieszka Chmielowiec z Lublina. Zaproponowała naszej redakcji utworzenie osobnego działu tematycznego jaki miałby na celu demaskowanie  oraz rozbrajanie stereotypów. 
Agnieszka ChmielowiecAgnieszka napisała do nas, [cytuję]:
[proponuję] Rozpoczęcie cyklu walki ze stereotypami - jestem bardzo wrażliwa na ich punkcie, niezależnie od kraju, na temat którego są tworzone. Jest w Internecie na pewno sporo artykułów o różnicach (kręcenie głowy w drugą stronę, etc.) i te artykuły też często tworzą stereotypy. Ktoś pojechał na tydzień, dwa i wydaje mu się, że poznał ludzi, zwyczaje, kulturę. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż nawet pół roku to wciąż mało i trzeba mieć świadomość pewnych faktów, by w pełni przyswajać kulturę drugiego narodu. Opisywanie pewnych kwestii typowo bałkańskich, zestawiając je z realiami polskimi, mogłoby być ciekawe, korzystne i przy okazji byłoby to związane z tym, c co w życiu robię. [koniec cytatu]

Propozycja Agnieszki trafiła w samo sedno jednego z głównych celów naszego miesięcznika.
DZIĘKUJEMY AGNIESZKO
i liczymy na Twoją aktywność w ramach nowego działu!!!!

Obecnie funkcjonujemy w świecie zalewu informacji na percepcję jakich olbrzymi wpływ ma nasz subiektywny sposób jej selekcji i oceny. Między innymi obecne w naszej świadomości stereotypy mają bardzo duży wpływ na naszą percepcję zalewu informacji.  Obecna rewolucja techniczna i społeczna w zakresie mediów i informacji zrodziła na naszych oczach nowego POTWORA jaki okazało się zjawisko post-prawdy tak bardzo dominujące obecnie w naszym życiu politycznym i społecznym. Jest ono formą nowego społecznego tajfunu, który niszczy i dzieli społeczeństwa małe i duże - od państwa do rodziny nie tylko podsycając podziały i konflikty, ale generując je nawet tam, gdzie ich wcześniej nie było.

TAK! To wielkie dobro: opisywać a tym samym  rozbrajać panujące wśród nas stereotypy. Wpisuje się to doskonale w cele budowania postaw: POZYTYWNI i SOLIDARNI.    

Free Joomla! template by Age Themes