ISSN 2544-9583Wywiad z Amelią Emmą Forrest / Piotr Sadłowski

Print Friendly, PDF & Email  

Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS: Nr 07 Sierpień 2017


Wywiad przeprowadził Piotr Sadłowski

Tancerka nowoczesna. Jak sama podkreśla, ruchem chce oddać emocje. Amelia Emma Forest Przyjechała do Gdańska żeby pracować nad nowym dziełem i zgodziła się na krótki wywiad dla EYIA.

,,Uważam, że ściana dzieląca widza i artystę jest zupełnie niepotrzebna”. Amelia chce przełamywać bariery nie tylko te widoczne, ale i te bardziej subtelne. Teraz ma taką okazję, gdyż pracuje właśnie nad choreografią do dramatu ,,Odrzućmy maski zła”- manifestu antywojennego.

Zapytaliśmy Amelię o proces twórczy. Jak można widzieć układy i dopasowywać je do narracji słownej. ,,Taniec to też forma narracji” odpowiedziała. Dodała też, że już znalazła ogromną inspirację grą świateł przy zachodzie słońca na Westerplatte, gdzie niedawno była.

,,Wyobraźnia jest jak mięsień- trzeba ją ćwiczyć” zauważyła. Jednak kilka lat wcześniej jej wyobraźnia została poddana testowi. Na pierwszym roku studiów tanecznych reżyser odpowiedzialny za próby zaprosił ją na kolację. Jak się okazało, nie po to żeby zaproponować kontrakt.
Następnego dnia na dyrektor szkoły nie był jej w stanie spojrzeć w oczy. Co nie przeszkodziło mu w wyrzuceniu Amelii z firmy artystycznej (która była ze szkołą połączona).

To jednak nie jedyna próba którą musiała przejść. Opowiadała o castingach gdzie dziewczyny mniej urodziwe nawet nie dostawały czasu na scenie tylko od razu były wyrzucane.

Jednak Amelia nie ma żalu. Jest bardzo wdzięczna za to czego jej nauczono i za szanse które jej dano. Ma świadomość, że nie wszystkie tancerki mają tyle szczęścia. ,,Co z tego, że jest się na scenie, jeśli nie ma publiki” podsumowała.

 (cały wywiad- po angielsku- znajduje się poniżej)

 
Realizacja CrEuro Team:
Z Amelią Emmą Forrest rozmawiał Piotr Sadłowski
za kamerą: Weronika Szpucha
Dla winiety nagrania wykorzystano fotografię Wojciecha Lewandowskiego. 
Amelia Emma Forrest: CrEuro leader
Piotr Sadłowsko: CrEUro and EYIA teamWeronika Szpucha: CrEUro and EYIA team

Free Joomla! template by Age Themes