Spektakl taneczny: ,,ODRZUĆMY MASKI ZŁA''.

FKW.ORG.PLFundacja Fundacja Kultury WOBEC jest w trakcie przygotowywania spektaklu teatru tańca „Odrzućmy maski zła” według scenariusza Piotra Kotlarza. Tematem przestawienia jest antywojenna alegoria. Jest to archetypiczna opowieść o mieszkańcach umieszczonej w nieokreślonej przeszłości osady, którzy doświadczeni kolejnym najazdem, sami też biorący udział w zaborczych wojnach postanawiają w końcu odrzucić maski zła (ideę wojny, ideę podboju). W związku antywojenną wymową naszego przedstawienia postanowiliśmy wpisać je w obchody kolejnych rocznic związanych z obchodami II wojny światowej w maju i we wrześniu 2018 roku. Do scenariusza spektaklu powstała już odrębna muzyka. Ponad 80. minutowy utwór skomponował wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku – Piotr Słopecki. W planowanym na maj przyszłego roku prawykonaniu tego utworu weźmie udział: chór, smyczkowa orkiestra kameralna i czterech solistów: fortepian, akordeon, kontrabas i perkusja.

Dzieło to jest już zarejestrowane w ZAiKS, otrzymało też od Fundacji ZAiKS im. A. Szczypiorskiego niewielkie dofinansowanie. Rekomendacji utworu Piotra Słopeckiego udzielił Rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku prof. Maciej Sobczak. Otrzymaliśmy też dla tego koncertu (aktualne) patronaty honorowe Marszałka Województwa Pomorskiego pana Mieczysława Struka i pani Konsul Generalnej Niemiec Cornelii Pieper.

Na wcześniejszych etapach projekt ten zyskał też patronaty panów Prezydentów miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Patronaty te jednak musimy potwierdzić. Główne wydarzenie, spektakl teatru tańca „Odrzućmy maski zła”, pragniemy przedstawić we wrześniu 2018 roku w kilku miastach Polski, m.in. Warszawa, Gdynia, Wrocław, Łódź, Chorzów (jesteśmy w trakcie poszukiwania i rezerwacji sal teatralnych).

Choreografem tego 80. minutowego widowiska, w którym weźmie udział 18. tancerzy z Polski i innych krajów europejskich, będzie Amelia Forrest, znana już w Gdańsku z występów w Bałtyckiej Scenie tańca pani Izadora Weiss. W kolejnych latach pani Amelia Forrest prowadziła własne studio teatru tańca w Londynie, obecnie prowadzi takie w Berlinie.

W związku z pracami przygotowawczymi do spektaklu dniach 13-15 sierpnia bieżącego roku pani Amelia Forrest przylatuje do Gdańska. Konferencja prasowa z przedstawicielami mediów z Pomorza, której tematem będzie pierwsza tak szeroka prezentacja naszego projektu planowana jest na dzień 14 sierpnia w siedzibie Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Gdańsku.

Zobacz więcej: http://fkw.org.pl

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes