Nasza specjalność - promocja i budowanie mostów.

MUTUUS: Internetowy Miesięcznik Społeczno-Kulturalny  jest multimedialnym czasopismem internetowym 
(Rejestr Dzienników i Czasopism Sądu Rejonowego w Gdańsku, pozycja 2151).

Nasz miesięcznik jako jedną z metod swojego oddziaływania promuje formę REALNEGO I PRAKTYCZNEGO  budowania życzliwych edukacyjnych mostów między młodszymi i uzdolnionymi debiutantami a uznanymi już starszymi intelektualistami i twórcami. 

Zakładamy że chcemy dołożyć swoją cegiełkę do budowania otwartego społeczeństwa edukacyjnego:

 1. Nasz wiek wymaga ustawicznego uczenia się, niezależnie od tego, kto ile ma lat. Edukacja to już nie domena skończonej usługi świadczonej na rzecz dzieci i młodzieży. To jest konieczność bycia otwartym i elastycznym przez cały okres naszego życia. (life a long teaching) 
   
 2. W naszym miesięczniku chcemy publikować materiały młodziukich, zdolnych nastoletnich debiutantów, którzy dobrze rokują w dziedzinie naszych priorytetów. Sprowadza się to do inicjowania i promowania postaw: pozytywni, kreatywni, solidarni.
  Chcemy ich promować i dmuchnąć w żagle ich motywacji dalszego rozwoju. Nasza ambitniejsza młodzież ma mało na co dzień możliwości rozwijania takich skrzydeł. Najcześciej jest raczej skutecznie GASZONA. 
   
 3. Zamierzamy młodych wyróżniających się w zakresie: POZYTYWNY, KREATYWNY, SOLIDARNY nominować do honorowego tytułu CrEuro - kreatywny Europejczyk. Chcemy kontynuować taką promocję jaką zaczęliśmy w naszych projektach młodzieżowych już kilka lat temu. Galerię młodych nominowanych do tego tytułu reaktywujemy w połowie marca b.r. pod adresem: creuro.mutuus.eu
   
 4. Zwracamy się  (i nadal będziemy się zwracać) do wybranych osób już dorosłych, którzy mają swoje określone osiągnięcia intelektualne lub artystyczne i mogliby się nimi pochwalić, Chcemy ich prosić, aby pomogły nam w mobilizacji i pewnej nobilitacji potencjału kreatywności naszej zdolnej młodzieży.  
 5. Ponieważ promujemy równocześnie współdzielenia się sobą i swoimi zasobami na licencji CREATIVE COMMONS to w zamian pozyskanym pzrez nas autorom dajemy wartość dodaną w postaci ich promocji w sieci. Zamierzamy ich również nominować do tytułu Ambasadora Prawdziwej Edukacji. Przecież życzliwe dzielenie się SOBĄ z młodszymi dziećmi i młodzieżą są podstawowym celem każdego rodzica i nauczyciela.

  Współcześnie właśnie  to jest najlepszą metodą skuteczności realnej edukacji i wielką naszą naszą nadzieją.


  Dodatkowo buduje to, czego nam wszystkim tak bardzo i dramatycznie potrzeba i ciągle jeszcze brakuje
  solidarnego i kreatywnego społeczeństwa obywatelskiego
   
 6. Metoda takiego działania w formie budowania mostów między nastoletnimi debiutantami a uznanymi już autorytetmi sprawdziła się doskonale w trakcie naszej współpracy z miesięcznikiem WOBEC w latach  2014-2016. Przykładowo: młodziutka tancerka Kasandra była nobilitowana sąsiedztwem w numerze miesięcznika znakomitej tancerki Franciszki Kierc-Franik a nastoletni tancerz Mikołaj przez Amelią Emma Forrest z Londynu. Młodziutką Oliwkę z Gdańska zgodziła się promować Asija Kosina - światowej klasy artystka papieroplastyki z Petersburga.

To dobry i sprawdzony pomysł. W miarę możliwości chcemy go kontynuować w naszym miesięczniku. 

 Nasz miesięcznik jest również koordynatorem kreatywnych projektów młodzieżowo dziennikarskich. Europejskiej Młodzieżowej Agencji Informacyjnje, Akademii Młodego dziennikarza oraz najnowszego naszego projektu dziennikarskiego przedszkola  Intternet i Media Dzieci. imediaekids.eu. Projekt EYIA realizujemy już od 10 lat.

Free Joomla! template by Age Themes