ISSN 2544-9583MUSOOPEN - uwalniana muzyka Klasyczna

Print Friendly, PDF & Email  

Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS: Nr 07, SIERPIEŃ 2017 r.


 REDAKCJA MUTUUS POLECA:

 W sieci dostępny jest serwis Musopen. Jego celem jest udostępnianie i promocja muzyki poprzez tworzenie wolnych i otwartych nagrań muzycznych, zapisów nutowych i meriałów edukacyjnych. To właśnie dzieje się na ich stronie, gdzie zajdziemy muzykę i nuty kilkuset kompozytorów, radio grające wolne nagrania muzyki klasycznej i materiały do nauki grania na popularnych instrumentach m.in. gitarze, klarnecie, pianinie, saksofonie.

Projekt zaczął się od społecznościowej kampanii zbierania funduszu na wynajęcie orkiestry do nagrania kilkunastu utworów klasycznych, które choć same w sobie były już dostępne w domenie publicznej, to żadne z dostępnych na rynku wykonań już nie.

Musopen (www.musopen.org) jest inicjatywą non-profit i koncentruje się na poprawie dostępu i eksponowaniu muzyki poprzez tworzenie wolnych zasobów i materiałów edukacyjnych. Serwis oferuje nagrania, nuty i podręczniki do publicznej wiadomości za darmo, bez ograniczeń praw autorskich. Mówiąc prościej, misją organizatorów serweisu jest całkowicie Free Music.

www.musopen.orgUtwór dostępny na licencji Creative Commons. Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0

Free Joomla! template by Age Themes