blog redakcyjny:

Ten blog jest już zamknięty. Jego kontynuacja jest realizowana w domenie http://e-kreatywni.eu/index.php/blog
(wersja przejściowa do czasu integracji obu blogów)Face to face z Amelią Emmą Forrest

Amelia Emma Forrest swoim tańcem zauroczyla nas na spektaklach Bałtyckiego Teatru Tańca w Gdańsku. Wtedy też nawiązaliśmy bliższy kontakt z inną solistką tego zespołu Franciszką Kierc. Kiedy rodziła się koncepcja formy współistnienia w miesięczniku internetowym WOBEC publikacji młodziutkich debiutantów zaraz obok osób z liczącymi się już osiągnięciami nawiązaliśmy kontakt z Amelią, jaka już wtedy przebywała i tańczyła w Londynie i poprosiliśmy ją o współpracę w tej dziedzinie. Amelia wyraziła zgodę na taką formę współpracy. Od tego czasu utrzymujemy bliski i przyjacielski kontakt ze sobą, mimo że kontaktowaliśmy się przez minione lata wyłącznie za pomocą internetu.
Amelię włączyliśmy do grupy osób nominowanych do tytułu CrEUro - Kreatywny Europejczyk: pozytywny, kreatywny i solidarny. Na początku bieżącego roku powstał miesięcznik MUTUUS kontynuujący nasze pomysły i metody promocji młodzieży jaki zarzucił miesięcznik WOBEC. Miesięcznik MUTUUS powstał aby kontynuować linię programową zapoczątkowaną z miesięczniku WOBEC. 

Jeszcze w czasach naszej współpracy redakcyjnej w WOBEC rekomendowaliśmy zaprzyjaźnioną z nami Amelię właścicielom Fundacji Kultury WOBEC i pomogliśmy nawiązać z nią kontakt dla próby pozyskania jej dla projektu spektaklu tańca ,,Odrzućmy Maski Zła'' do libretta Piotra Kotlarza (redaktora naczelnego miesięcznika WOBEC) i muzyki Piotra Słopeckiego.

BARDZO SIĘ CIESZYMY, ŻE OBIE STRONY NAWIĄZAŁY WSPÓŁPRACĘ i mocno trzymamy kciuki za powodzenie tej inicjatywy. Będziemy też na bieżąco śledzić i promować powstający spektakl tym bardziej, że taki jest między innymi cel naszego miesięcznika: aktywnego promowania naszych wyróżniających się autorów, a do ich liderów zdecydowanie należy właśnie Amelia Emma Forrest. 

W dniu wczorajszym odbyła się w Gdańsku konferencja prasowa związana z przygotowaniami do spektaklu ,,Odrzućmy maski zła''. Była to okazja do pierwszego naszego bezpośredniego spotkania się z Amelią ,,w realu'' twarzą w twarz co było powodem olbrzymiej radości z obu stron. 

 

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych spotykają się z Amelią na krótkim wywiadzie nasi młodzi dziennikarze z Europejskiej Młodzieżowej Agencji Informacyjnej: Weronika Szpucha oraz Piotr Sadłowski.
Tak się składa, że oboje, podobnie jak Amelia należą oni do grupy liderów CrEuro. W numerze sierpniowym zamieścimy zarejestrowane przez nich materiały z tego spotkania.

Free Joomla! template by Age Themes