Sabina Wawerla-Długosz,

urodzona w Katowicach. Studiowała w Cieszynie. Absolwentka Edukacji Filozoficzno-Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. W latach 2001-2006 Członek Stowarzyszenia Kulturalnego „KONTUR”, działającego przy galerii „SZARA” w Cieszynie. W okresie czasu między rokiem 2001-2002 współprowadząca wraz z Alfredem Kulą; Klub Filmowy w Domu Narodowym w Cieszynie. W roku 2015-2018 pomysłodawczyni i prowadząca Forum Literackie w Miejskim Domu Kultury „Południe” w Katowicach, oraz zajęcia teatralne  dla dzieci i seniorów: „Każdy może”. Organizatorka Turnieju Jednego Wiersza, który powstał przy Forum Literackim. Debiutowała w 1998 roku na łamach Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „ŚLĄSK”, publikując tam wiersze przez szereg lat. Wiersze publikowała również w Piśmie Katastroficznym „ARKADIA”, także: ”OPCJE”, „WYRAZY”. W wydaniach elektronicznych: „e-Faust”, „Instynkt” „Pisarze.pl” „NGL” (Nowa Gazeta Literacka) „ Śląska Strefa Gender”.

W latach 2017-2018 odpowiedzialna za dział poezji w Miesięczniku „WOBEC. Prowadziła Warsztaty dla kobiet: „Siła kobiecości tkwi w niezależności”( Klubie teatralno-muzycznym Old Timers Garage w Katowicach) Wolontariuszka Stowarzyszenia Dress for Success Poland. Wyróżnienia w szeregu konkursów Literackich.  W roku 2015 wydała swój debiutancki tom wierszy: „Sprawozdania z obserwacji” wyd. MINIATURA, Kraków. W tomie znalazły się wiersze zebrane, wcześniej publikowane na łamach czasopism kulturalnych.

Zagrała również drugoplanową rolę w filmie „Wydalony”( Film inspirowany trzema prozami Samuela Becketta) w reż. Adama Sikory.

Obecnie w trakcie prób do sztuki: „Wybrany losowo”, której jest współautorem.

Free Joomla! template by Age Themes